Wybieramy wyłazy dachowe

Wybieramy wyłazy dachowe

Wyłazy dachowe fakro to elementy dzięki którym bez najmniejszego problemu, bezpiecznie wyjdziesz na dach zawsze wtedy, kiedy będzie taka potrzeba. Można byłoby pomyśleć, że przecież nam to nie potrzebne, kto chciałby urządzać sobie spacery po dachu? Fakt, nie robimy tego codziennie, jednak bywają takie sytuacje, w których po prostu musimy. Do takich należą chociażby prace kominiarskie, instalacyjne czy renowacyjne. Łatwo wyobrazić sobie także taką sytuację, kiedy to ulubiona zabawka naszego dziecka, latawiec albo lotka lądują na dachu i musimy zakończyć zabawę, nierzadko płaczem. Warto wtedy mieć możliwość swobodnego, ale przede wszystkim bezpiecznego wyjścia na dach. Wybierając wyłazy dachowe fakro zyskujesz pewność, że jest to inwestycja na długie lata. W ofercie marki znajdują się liczne rodzaje wyłazów, w tym takie przeznaczone do montażu w pomieszczeniach ogrzewanych, bądź nieogrzewanych. Koniecznie trzeba wziąć to pod uwagę, podczas wyboru, ponieważ w dużej mierze to od tego zależy to, jak będą się sprawowały. Ale wyłazy dachowe Fakro nie służą wyłącznie wychodzeniu na dach. Warto tutaj zwrócić uwagę na niezwykle istotny wpływ naturalnego światła na prawidłowe funkcjonowanie naszych organizmów. Wyłazy to także okna, dzięki którym skutecznie doświetlimy pomieszczenia zlokalizowane na poddaszach, ponadto posiadają one możliwość uchylania, dzięki czemu wpuścimy do pokoi dawki świeżego powietrza. Oto podstawowe typy wyłazów dachowych firmy Fakro:
1. Wyłazy dachowe Fakro WLI: przeznaczone są do montażu na dachach o nachyleniu od 15° do 70°. Ościeżnicę wykonano z impregnowanego próżniowo drewna sosnowego, z kolei skrzydło z profilu aluminiowego o budowie komorowej, pakiet szybowy jest równy 16 milimetrom a szyby są hartowane, dzięki temu wszystkiemu możemy mieć pewność, że wyłazy te są bardzo trwałe, odporne na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Możliwe jest blokowanie okna na 3 poziomach, dzięki którym możemy wietrzyć pomieszczenia.
2. Wyłazy dachowe Fakro WGI, WGT: te elementy zostały przeznaczone do montażu na dachach o kątach nachylenia od 15° do 60°. Tak jak w poprzednim przypadku, ościeżnicę wykonano z drewna sosnowego, które zaimpregnowano próżniowo, a skrzydło z profilu aluminiowego. Charakteryzuje się zaokrąglonym kształtem kołków ustalających, co zmniejsza ryzyko skaleczenia się podczas montażu i użytkowania. Hartowane szyby są odporne na zadrapania i uszkodzenia.
3. Wyłazy dachowe Fakro WSS, WSZ, WSH: tak jak poprzednie, przeznaczone są do montażu na dachach o kątach nachylenia od 15° do 60°, wykonane zostały w konstrukcji klapowej. Półkolista kopuła otwiera się do kąta 180°, co ułatwia wyjście na dach, a także doświetlenie i wietrzenie pomieszczeń. Materiały, z których zostały wykonane wyłazy charakteryzują się wysoką odpornością na działanie czynników zewnętrznych i uszkodzenia.
Każde z nich posiada 5 letnią gwarancję, choć jestem przekonana, że nigdy się ona nie przyda. Bez względu na intensywność eksploatacji, wyłazy pozostaną w doskonałym stanie przez wiele lat.
velshop