Jak powstają wizualizacje

Jak powstają wizualizacje

Do tworzenia wizualizacji 3D potrzebny nam będzie odpowiedni program komputerowy. Na ogół programy te są programami stosunkowo drogimi a ich obsługa nie należy do najprostszych.

Programy do grafiki 3D natomiast oferują szereg narzędzi, dzięki  którymi jesteśmy w stanie wykonać nawet najtrudniejsze projekty dopracowując je do najmniejszego szczegółu. Praca w specjalistycznych programach do wizualizacji architektonicznych nawet dla osoby, która nie jest „żółtodziobem” w wykonywaniu takich projektów może trwać nawet kilkanaście tygodni, a czas ten będzie głównie zależał od złożoności projektu wizualizacji jaki nam przyjdzie wykonać.

wizualizacja nieruchomości

Wizualizacja 3D tworzona przy wykorzystaniu specjalistycznego oprogramowania

Na rynku szczególnie cenionymi programami do tworzenia wizualizacji są: 3ds max design oraz 3d max. Programy te są głównie przystosowane ze względu na dużą gamę narzędzi i dość skomplikowaną obsługę dla profesjonalistów.   Dla amatorów natomiast na rynku nie ma zbyt dużego wyboru w programach, które byłyby proste w obsłudze, tanie i pozwalały realizować skomplikowane projekty takie jak wizualizacje wnętrz oraz animacje.

Oprogramowaniem do modelowania i wizualizacji 3D, które jest szczególnie cenione przez amatorów jest program SketchUp oraz Blender.  Zaletą tego programu jest na pewno to że jest programem w pełni darmowym, wadą natomiast to że nadaje się jedynie do tworzenia nieskomplikowanych brył.

1 komentarz

  1. Misuinio /

    z tym blenderem to był uważał, fajny jest bo darmowy, ale do tworzenia skomplikowanych projektów grafiki 3D polecałbym mimo wszystko maxa

Dodaj komentarz