W pogoni za technologią

W pogoni za technologią
Od dłuższego czasu informatyka i technologia rozwija się w zaskakująco szybkim tempie. To, co kiedyś było niewyobrażalne, teraz funkcjonuje i śmiało można powiedzieć, że przerasta najśmielsze oczekiwania. Każda ceniąca się firma, a także coraz więcej osób prywatnych decyduje się na wykorzystanie narzędzi, jakie podsuwa im technologia. Dziś nieco więcej o tych pierwszych – firmach.
Zacznijmy od tego, czym jest Microsoft Dynamics 365 Poznań. Otóż jest to połączenie dwóch najlepszych rozwiązań związanych z chmurą, w tym CRM i systemów ERP.

CRM (Customer Relationship Management) – to system, który jak wskazuje nazwa, jest odpowiedzialny za relacje danej firmy z klientami. Gromadzi wszelkie niezbędne informacje o kliencie, za pomocą tego systemu możemy poznać preferencje danego odbiorcy i zaproponować mu spersonalizowaną ofertę. Gwarantuje to zdobycie stałych klientów, który dla każdego przedsiębiorstwa są wyjątkowo ważni, gdyż w znacznej mierze gwarantują dobry PR. Podsumowując, system CRM jest odpowiedzialny za wzrost przychodów i zysków, profilowanie klientów, ich lepszą obsługę, marketing docelowy itp.
ERP (Enterprise Resource Planning) – planowanie zasobów przedsiębiorstwa. System ten jest odpowiedzialny za integrację wszelkich mniejszych i większych działów w danym przedsiębiorstwie. Uspójnia pracę magazynu, produkcji i działu handlowego. Upraszczając – wszelkie niezbędne dla dobrej współpracy przedstawiciela biura z klientem informacje znajdują się w jednej bazie. Dzięki temu kontakt jest szybki i pełnowartościowy. Najnowsze dane wprowadzane są do systemu w czasie rzeczywistym, dlatego klient otrzymuje najświeższe informacje. Oczywiście nie jest też tak, że wszyscy pracownicy mają dostęp do wszystkich informacji. Uzależniony jest od ich kompetencji. Do tej pory wiele przedsiębiorstw nie zdecydowało się na skorzystanie z systemu ERP i nic dziwnego, że niezbyt dobrze sobie radzą.
W takim razie co powstanie jeśli połączymy CRM z ERP? Microsoft Dynamics 365 Poznań.
Jest to niespełna roczne rozwiązanie, gdyż zostało wprowadzone na rynek w lipcu 2016r. Funkcjonuje w dwóch wersjach: Enterprise – sektor średnich i dużych przedsiębiorstw, oraz Business – mniejsze firmy. Dynamics 365 Poznań odpowiada za integrację wszelkich obszarów działania firmy: finanse, sprzedaż, marketing, obsługę klienta oraz analitykę biznesową.
Pracownicy wyposażeni zostają we wszystkie narzędzia, bez których współpraca i sprawna komunikacja z klientem nie byłaby możliwa, są to: katalogi kontaktów i klientów, zarejestrowane działania i kontakty z odbiorcą, a także planowane działania, rozbudowana analityka, raporty, zamówienia klienta, listy i kampanie marketingowe).
Dynamics 365 Poznań pozwala także na zautomatyzowanie wielu kwestii, takich jak np. planowanie projektów, kosztorysów, generowanie i zatwierdzanie faktur, zarządzanie wydatkami itp.
Każdy, kto już posiada lub planuje założyć firmę, nie ucieknie przed nowymi technologiami. Nie warto przed nimi uciekać, gdyż to w dużej mierze od nich zależy powodzenie lub niepowodzenie naszego biznesu.